Anodix - urządzenie do utrzymania higieny wody pitnej

Parametry produktu:
Kategoria:URZĄDZENIA » URZĄDZENIA DO DEZYNFEKCJI
Producent:AQA24
Opis produktu:

Anodix to urządzenie służące do utrzymywania wody w higienicznej czystości. Zwalcza Legionellę oraz inne bakterie znajdujące się w wodzie użytkowej. Działa bez udziału chemii, obróbki termicznej czy naświetlania UV, działa na bazie utleniania anodowego ( Anodi-schen O-x-idation).

ANODIX składa się głównie z układu elektronicznego, zespołu elektrod i czujnika przepływu (Flow-Sensor).

Znajdujący się w komorze oksydacyjnej zespól elektrod zasilany jest słabym prądem. Przepływające z wodą bakterie poprzez kontakt z elektrodami i tworzącym się czystym tlenem (in statu nascenti) zostają zabite. Chlorany (wytrącane sole), w mniejszym lub większym stopniu zawarte w wodzie, zastają przez ANODIX zamienione w nadchlorany i dzięki temu działając na Biofilm w rurach stopniowo go likwidują.

Urządzenie to nie wpływa na jakość wody i woda odpowiada wszystkim normom wody pitnej. Specjalne badania przygotowawcze wykazały, że wykluczone zastało tworzenie się THM (Trihalogenmethane).

Zastosowana elektronika stale mierzy, reguluje i czuwa nad procesem dezynfekcji.

ANODIX udowodnił w praktyce swoje zdolności. Międzynarodowe Instytuty sprawdzające to urządzenie potwierdzają jego sprawność, jak też Kliniki i inne instytucje gdzie zostało ono zamontowane.

ANODIX zastał poddany specjalnej próbie przez Niemiecki Akredytowany Instytut Kontroli.

WSTECZ